Tutkimus filosofian akatemialla

Mielekäs työ tutkimuksen lähtökohtana

Kehitämme jatkuvasti tutkimuksen pohjalta työkaluja itseohjautuvuuden, sisäisen motivaation ja muutoskyvykkyyden vahvistamiseen organisaatioissa.

Tutkimus luo työkaluja parempaan työelämään

Kehittämme työkaluja itseohjautuvuuden, sisäisen motivaation ja muutoskyvykkyyden vahvistamiseen organisaatioissa. Työelämän parantamiseen pyrkivän tutkimuksen lisäksi teemme akateemisista intohimoistamme kumpuavaa perustutkimusta.

Tieteellisten julkaisujen lisäksi kirjoitamme kirjoja, joissa yleistajuistamme tutkimusta ja sovellamme sitä arjessa hyödynnettäviksi työkaluiksi.

Muutos alkaa tästä!

Tilaa Filosofian Akatemian ja Heltin uutiskirje

Liity ajatustyö-
hautomoon

Ajatustyöhautomon uutiskirjeen tilaajana saat ensikädessä tietoosi työelämän kiinnostavimmat puheenaiheet, Filosofian Akatemian ja Heltin artikkelit ja raportit, sekä kutsut kiinnostaviin webinaareihin ja tapahtumiin.

Lue myös

Ajankohtaista Filosofian Akatemiassa

Tietoa Filosofian Akatemian tapahtumista ja muista ajankohtaisista asioista.

Lataa Ajatustyön suunta, osa 1: Ajattelen joskus salaa